اخبار

پیام تسلیت کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز

پیام تسلیت کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز
در پی درگذشت بازیگر پیشکسوت مرحوم محمد علی کشاورز، کانون کارگردانان سینمای ایران پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد: دریغ بسیار که سینما، تئاتر و تلویزیون ایران یکی دیگر از بهترین بازیگرانش را ازدست داد. محمدعلی کشاورز آفریننده شخصیت های ماندگار و فراموش نشدنی در آثار کارگردانان مهم تاریخ سینما چون ناصرتقوائی، بهرام بیضائی، علی حاتمی، داریوش مهرجوئی، ابراهیم گلستان، عباس کیارستمی، فرخ غفاری و ... بود. او دائی جان سرهنگ در سریال دائی جان ناپلئون ، شعبان استخوانی در سریال هزاردستان ، خواجه قشیری در سریال سربداران ، خواب گزار اعظم در سریال سلطان و شبان ، پدرسالار در سریالی به همین نام ، اتابک در فیلم سینمایی کمال الملک ، برادر بزرگ فیلم مادر و نقش های مهم فیلم هایی چون روزواقعه ، دلشدگان ، ناصرالدین شاه آکتور سینما ، زیردرختان زیتون و ... بود. او حضوری فراموش نشدنی در نمایش هائی چون آنتیگون ، آندورا، ادیپوس شهریار و... داشت و افسوس که با داشتن چنین آثار باارزشی در سینما و تلویزیون او را از دست دادیم .
محمدعلی کشاورز در سن نود سالگی این یادگارهای ماندنی را برای اهل هنر و همه مردم ایران باقی گذارد و خود به سرای باقی شتافت.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، درگذشت این هنرمند برجسته را به ایرانیان ، خانواده اش ، همکاران و همه هنر دوستان این سرزمین مانا تسلیت می گوید. یاد و خاطره هنرمندانه مرحوم کشاورز و هنرمندانی چون او فراموش شدنی نیست و برای همیشه در خاطره هنر ایران زمین باقی خواهد ماند.
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
تعداد کلیک: ۱,۵۳۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون کارگردانان سینمای ایران می‌باشد.